Wystający brzuszek. Jak się go pozbyć?

12.06.2014

Odkładanie się tłuszczu na brzuchu to przypadłość mieszkańców krajów rozwiniętych. Przyczyny są najczęściej bardzo prozaiczne: brak ruchu i objadanie się. Znacznie rzadziej rosnący brzuch jest powodowany przez kłopoty genetyczne czy hormonalne.

Jeśli oponka jest niewielka, to problem jest głównie estetyczny. Wraz ze wzrostem obwodu brzucha rośnie niestety zagrożenie dla zdrowia. Wystarczy sięgnąć po centymetr krawiecki i zmierzyć się w pasie. Jeśli obwód przekracza 88 cm mówimy już o otyłości brzusznej (to dane dla kobiet, dla  mężczyzn - od 102 cm). Inny sposób to podzielić obwód zmierzony w okolicy pasa przez obwód bioder. Wartość wskaźnika WHR (ang. wist-hip ratio) większy niż 0,85 oznacza otyłość brzuszną (u mężczyzn WHR większy niż 1).

Dlaczego otyłość brzuszna jest niebezpieczna? Tłuszcz zgromadzony w środkowej części ciała oddziałuje właściwie na wszystkie narządy wewnętrzne: obciąża kręgosłup, naciska na przeponę utrudniając prawidłowe oddychanie, otłuszczone mięśnie szkieletowe, serce, trzustka, wątroba nie pracują prawidłowo. Zwiększa się ryzyko nowotworu jelita grubego, trzustki, prostaty.
Zresztą nie ma co straszyć. Po prostu trzeba jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów – odstawić słodycze, słone przekąski, tłuste dania, alkohol, nie jeść późnych kolacji. Jeśli dodamy do tego trochę sportu, na pewno zauważymy zmianę samopoczucia, a tłuszczu ubędzie. Niemal każdy klub fitness prowadzi zajęcia typu „pozbądź się brzuszka”, często wspomagane przez urządzenia przyspieszające spalanie tłuszczu w tej partii ciała.

Producenci oferują te urządzenia pod rozmaitymi nazwami mówi Aneta Filipczuk-Krawiec, trenerka we wrocławskim Lady Fitness Club. – Ale jeśli chodzi o zasadę działania, to niezależnie od nazwy można je podzielić na dwa rodzaje.

Pierwszy rodzaj to pasy masujące zakładane na brzuch, które dzięki dwóm komorom powietrznym o zmiennym ucisku zwiększają miejscowe ukrwienie okolic talii, a ukrwienie z kolei przyspiesza spalanie tłuszczu. Pas zakłada się podczas umiarkowanie intensywnego treningu, najlepiej wykonywanego 3 razy w tygodniu po 30-40 minut. Producenci zapewniają, że już po miesiącu obwód brzucha zmniejszy się o ok. 8 cm.

Drugi rodzaj urządzeń redukujących brzuszek to hermetyczne kapsuły połączone z rowerem stacjonarnym, bieżnią albo orbitrekiem. W kapsule zamyka się dolną część ciała i tam poddaje na przemian działaniu ciśnienia ujemnego (podciśnienia) i dodatniego (ciśnienie atmosferyczne), co zwiększa szybkość przepływu krwi, czyli przyspiesza spalanie tłuszczu. Podobnie jak w przypadku pasów, najlepszy efekt osiąga się regularnymi ćwiczeniami (3 razy w tygodniu po 30-40 minut).


Klienci o Proud Voice:

Poziom świadczonych usług Proud Voice w pełni spełnia nasze oczekiwania. Agencja dała się poznać jako rzetelny i solidny partner, z bardzo dobrym zapleczem merytorycznym. Wykazała się profesjonalizmem, terminowością oraz znajomością nowocześnie pojmowanego marketingu i reklamy. Piotr Naumowicz, Proud Pixels

Współpraca z agencją Proud Voice układała się bardzo dobrze, wszelkie uwagi i propozycje zmian w bieżących działaniach zostały uwzględnione szybko i bezbłędnie. Z przyjemnością mogę polecić usługi Proud Voice ze względu na profesjonalizm w realizacji różnorodnych projektów w zakresie działań PR. Mieszko Wiktorski, Arach