Pierwsza edycja Biegu Firmowego we Wrocławiu i w Warszawie

21.04.2013

Zdrowa rywalizacja, promocja aktywnego stylu życia i przede wszystkim pomoc charytatywna – takie idee przyświecają organizatorom Biegu Firmowemu 2013. Partnerem wydarzenia jest agencja Proud Voice.

Zdrowa rywalizacja, promocja aktywnego stylu życia i przede wszystkim pomoc charytatywna – takie idee przyświecają organizatorom Biegu Firmowemu 2013. Jego pierwsza wrocławska edycja odbędzie się 18 maja, warszawska natomiast – 8 czerwca.

Akcja organizowana przez fundację Everest z Wrocławia skierowana jest do pracowników małych przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Jej głównym celem, oprócz promowania zdrowego i aktywnego stylu życia, jest również integracja oraz rozwój współpracy między firmami. Dodatkowo uczestnicy mają okazję wesprzeć4-letnią Alę, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną wiążącą się z upośledzeniem wielu narządów. Cały dochód z akcji, zebrany z opłat startowych, zostanie przekazany na leczenie podopiecznej Fundacji Everest. Zasady są proste: firma może zgłosić jedną lub wiele czteroosobowych drużyn. Zawodnicy mogą również zgłaszać się sami i rywalizować w takich kategoriach jak: najszybszy prawnik, najszybszy sprzedawca, czy najszybszy manager. Każdy uczestnik sztafety stanie przed wyzwaniem pokonania około czterokilometrowej trasy, dlatego nawet początkujący biegacze znajdą swoje miejsce na starcie.

 Ośmiogodzinna praca za biurkiem, zwykle w jednej pozycji oraz natłok zawodowych obowiązków sprawiają, że nie mamy czasu i ochoty na fizyczną aktywność. W efekcie często zmagamy się z dodatkowymi kilogramami, bólami kręgosłupa i mięśni, brakiem energii, czy nadmierną nerwowością.

“Bieg jest najlepszym lekarstwem na większość dolegliwości stylu życia, który przykuł pracowników do biurek, monitorów i telewizorów, posadził za kierownicami samochodów, unieruchomił w windach i na stopniach ruchomych schodów. Niestety na co dzień zapominamy o tym, że regularny wysiłek fizyczny i związane z nim zmęczenie, są tak samo niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego, jak odpowiednie odżywianie i zdrowy sen” – tłumaczy Jerzy Skarżyński, ekspert Biegu Firmoweg, lekkoatleta, reprezentant Polski, maratończyk oraz autor takich książek jak „Biegiem przez życie” i „Maratony i ultramaratony”.

 Bieg będzie miał formę sztafety, w której firmy reprezentowane będą przez dowolną liczbę czteroosobowych drużyn. Każdy zawodnik będzie miał do przebiegnięcia około cztery kilometry. Głównym organizatorami biegu są Fundacja Everest oraz Alpha Capital Group sp. z o.o. Ambasadorem i ekspertem imprezy jest Jerzy Skarżyski – trzykrotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie, trener i autor książek o bieganiu. Na stronie internetowej biegu co tydzień dzieli się swoją wiedzą, dając rady jak dobrze przygotować się do sztafety.

 Złotym Sponsorem Biegu Firmowego 2013 jest firma windykacyjna Kruk S.A.

Patroni medialni: Forbes, Puls Biznesu, Bankier.pl, Manager, inwestycje.pl, Gazeta Bankowa, Radio Wrocław, Radio Ram, TuWroclaw.com, Bieganie.pl, maratony24.pl, sfera‑finansow.pl

Rejestracja www.biegfirmowy.pl

Dane kontaktowe: www.biegfirmowy.pl, facebook.com/biegfirmowy, tel. (71) 723 02 03; 606 473 200 Wojciech Mróz Członek Zarządu

Klienci o Proud Voice:

Poziom świadczonych usług Proud Voice w pełni spełnia nasze oczekiwania. Agencja dała się poznać jako rzetelny i solidny partner, z bardzo dobrym zapleczem merytorycznym. Wykazała się profesjonalizmem, terminowością oraz znajomością nowocześnie pojmowanego marketingu i reklamy. Piotr Naumowicz, Proud Pixels

Współpraca z agencją Proud Voice układała się bardzo dobrze, wszelkie uwagi i propozycje zmian w bieżących działaniach zostały uwzględnione szybko i bezbłędnie. Z przyjemnością mogę polecić usługi Proud Voice ze względu na profesjonalizm w realizacji różnorodnych projektów w zakresie działań PR. Mieszko Wiktorski, Arach