Konferencja o poprawie efektywności instalacji w budynkach

23.10.2013

Firma BMETERS zaprasza na konferencję skierowaną do administratorów, zarządców i spółdzielni zainteresowanych tematyką nowoczesnych rozwiązań stosowanych w systemach instalacji wody i ciepła oraz ochrony przeciwpożarowej.

Konferencja organizowana przez BMETERS 13 listopada w Hotelu Sofitel we Wrocławiu odbędzie się pod hasłem: Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przeciwpożarowej w budynkach wielolokalowych”. Celem konferencji jest przedstawienie administratorom, zarządcom nieruchomości i spółdzielniom mieszkaniowym najnowszych praktyk, innowacyjnych rozwiązań branżowych oraz wymiana poglądów i doświadczeń związanych z zastosowaniem instalacji w budynkach mieszkalnych oraz ich opomiarowaniem. Omówione zostaną zagadnienia związane z najnowocześniejszymi metodami i technologiami poprawy efektywności w systemach instalacji wodnej i grzewczej oraz w systemach ochrony przeciwpożarowej w budynkach wielolokalowych. Uczestnicy będą mieli również możliwość zgłębienia wiedzy na tematy dotyczące termomodernizacji budynków, modernizacji instalacji ciepła i systemów przeciwpożarowych, a także sposobów opomiarowania wszystkich mediów.

 Dr inż. Piotr Jadwiszczak z Politechniki Wrocławskiej przybliży rolę zarządcy w procesie termomodernizacji budynków wielorodzinnych i ich systemów grzewczych. Uczestnicy dowiedzą się na co zarządca powinien zwrócić uwagę oraz co należy do jego obowiązków, gdy podejmie się termomoderniazji budynków, np. modernizacji instalacji grzewczej, wymiany grzejników, okien, czy zmiany źródła ciepła.

 BMETERS przedstawi innowacyjne sposoby opomiarowania wody i ciepła za pomocą wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników. Przybliży również uczestnikom konferencji zalety zastosowania odczytów przez Internet z wykorzystaniem modemów GPRS i Ethernet. Będziemy mieć również możliwość zapoznania się z różnymi metodami podziału kosztów ogrzewania w budynkach wielolokalowych, oraz poznamy wpływ jaki na opomiarowanie ciepła i jego późniejsze rozliczanie będzie miało wprowadzenie dyrektywy o efektywności energetycznej EED.

Firma Grundfos natomiast doradzi dlaczego warto stosować  pompy z regulacją prędkości obrotowej oraz wyjaśni problem optymalizacji zużycia energii w układach podwyższania ciśnienia. Dowiemy się czy warto stosować  systemy wizualizacji pracy instalacji w budynkach mieszkalnych oraz poznamy korzyści ze stosowania pomp ciepłowniczych MAGNA3 w budynkach mieszkalnych.

Przedmiotem wystąpienia firmy HERZ będą najczęściej popełniane błędy w trakcie projektowania, wykonywania, odbioru i eksploatacji instalacji grzewczych oraz zasady doboru armatury równoważącej statycznie i dynamicznie.  Uczestnicy będą mieli również możliwość zgłębienia wiedzy na tematy związane z ochroną przeciwpożarową w budynkach. Firma Boxmet zaprezentuje hydranty wewnętrzne oraz przepisy ogólne wraz z przykładami zastosowań, rozmieszczania, montażu i konserwacji. 

Spotkanie odbędzie się 13 listopada 2013 o godz. 8.30 w Hotelu Sofitel we Wrocławiu i Partnerem konferencji jest Politechnika Wrocławska oraz firmy: Grundfos, Boxmet oraz HERZ. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Rynek Instalacyjny Administrator, Wspólnota Mieszkaniowa oraz portal Inwestycje.pl.Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Wymagana jest jednak rejestracja pod numerem telefonu: 71 388-90-83 w. 24 lub 513-055-118, a także pod adresem e-mail: handel@bmeters.pl

Klienci o Proud Voice:

Poziom świadczonych usług Proud Voice w pełni spełnia nasze oczekiwania. Agencja dała się poznać jako rzetelny i solidny partner, z bardzo dobrym zapleczem merytorycznym. Wykazała się profesjonalizmem, terminowością oraz znajomością nowocześnie pojmowanego marketingu i reklamy. Piotr Naumowicz, Proud Pixels

Współpraca z agencją Proud Voice układała się bardzo dobrze, wszelkie uwagi i propozycje zmian w bieżących działaniach zostały uwzględnione szybko i bezbłędnie. Z przyjemnością mogę polecić usługi Proud Voice ze względu na profesjonalizm w realizacji różnorodnych projektów w zakresie działań PR. Mieszko Wiktorski, Arach